Medical Top Team

20. února 2018 v 21:21 | Briegala |  Titulky k seriálům
Tak jsem se pustila do práce.


Přečtěte si i zbytek článku.
No přátelé, od 13,00 jsem na řádku 500. Teda nejvíc mi dalo zabrat prvních 200 řádků. Zato teď vím, co je to kardioplegie, jak se provádí, jak se chladí srdce při operaci a proč, co všechno spadá pod výraz I.V. line, neboli obyčejnou kanilu, katetr, kus trubičky, kterou spojíte cokoliv, ať se jedná o vnější oběh, tedy klasickou kapačku, až po vnitřní bypass... Za což bych poděkovat studentům medicíny, kteří zveřejňují své práce na netu, bohužel autora jsem nenašla. Prostě díky ti, anonymní můj zachránče. Smějící se

Uf, až budou dělat operaci mozku, možná bych se mohla přihlásit na medicínu. Možná by mě vzali i v mým věku, když teď vím, co je dorzální a vertikální. Pamatujete si na tu úžasnou přednášku v druhém díle Básníků, jak jim na anatomii dává dává ten asistent první sodu? Má tam na obrázku kostru a říká jim: Tohle je směr dorzální, tohle vertikální, tohle je...bla bla bla. Prostě s tímhle seriálem si ještě užiju.

Teď pár technických.
První překladatelka u doktora Hana, což je jedna z hlavních postav, používala titul "přednosta", zřejmě přednosta kliniky. Asi měla pravdu, je fakt, že je tam hodně nasr.. lidí, kterým vadí, že v tam mladém věku má tak vysokou funkci, protože je nemanželský spratek předsedy. (Schopnosti nikdy takoví lidé nevidí.) Ale já ho budu prezentovat jako vedoucího Hana, protože je vedoucím Top týmu.
Dále u nejvyšší šéfky nemocnice výraz "podpredsedníčka", já sice nevím, jak to přesně přesvištět do češtiny, každopádně u mě bude místopředsedkyně. Třeba je to totéž...? S vyplazeným jazykem

Dále, kdyby vás mátlo, že si postavy někdy tykaj, někdy vykaj, ono je to fakt těžký. Takže uvedu jasný pravidla, kterými se budu řídit.
Doktor Park vyká vedoucímu a profesorce, zbytku týmu bude vykat chvíli, pak si s chlapama budou prostě tykat, jsou to kolegové. Madším kolegům tyká rovnou.
Mladý si tykají mei sebou, zbytku vykají.
Nejhorší oříšek budou profesorka a vedoucí Han, jejihž vztah je trochu nekonvenční, takže v práci si vykají, mimo si tykají, kurňa, znaj se od vysoký, pokud si vykají i venku, tak je sper ďas!
No a největší blbka nakonec, matka vedoucho Hana, tam si fakt nejsem jistá, co tím chce říct, že synovi říká přednosto nebo vedoucí, asi že si chce pogratulovat k takovýmu synovi, takže jí to dopřeju. Jo, pro nás to zní absurdně, ale ona je vůbec čípek, tahle ujetina je to nejmenší.

Tak snad jsem vám vysvětlila všechno. Kdyby něco, tak jako že nic. Mlčící Prostě čtvrtou epizodu očekávejte zítra.

Pa, Bri
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ainny Ainny | Web | 20. února 2018 v 22:14 | Reagovat

Ten objeh asi objíhá fakt fest. O_O
Ale možná zase jenom nerozumím vtipu, kterému rozumíte jenom vy doma. :-)

2 Briegala Briegala | Web | 21. února 2018 v 9:28 | Reagovat

Páni, tak to je fakt objeh jak sviňa. Nojo, stalo se. :-P

3 Miike Miike | 21. února 2018 v 12:41 | Reagovat

Ahoj, pecka. Díky moc, že ses do toho pustila. Ať ti to jde pěkně od ruky ;-)

4 Lee Lee | 24. února 2018 v 14:30 | Reagovat

Ahoj díky, že jdeš dopřekladu :-) Akorát titulky verze 720pLIMO mi nesedí.. Co mám hledat prosím?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama