Bride of the Water God

18. července 2017 v 22:47 | Briegala |  Na co koukám
Tak tento seriál je zatím pecka! Ano, venku je zatím 6 dílů (šestka momentálně zatím bez tit., ale já si klidně počkám do půlnoci Smějící se), ale jsem prostě uchvácená. Vodní bůh Habaek v podání Nam Joo Hyuka nemá zatím chybu. A je opravdu okouzlující.


V podstatě je to prostý příběh, jako každý příběh o Bozích a lidech. Bohové vládou přírodě, je tu Vodní, Zemská a Větrná říše, která má každá svého krále neboli "strážce", a pouze Vodní Bůh se může stát Císařem všech říší. Tento úkol připadne na "mladého" pána Habaeka (je mu jen 3200 let Smějící se), takže se musí vydat na zemi do světa lidí, kde jsou právě teď strážci tří kamenů, které musí získat a do určité doby dopravit zpět do Říše a vytvořit z nich Císařskou pečeť. Pokud by na zemi měl nějaké potíže, má vyhledat potomka služebníků. Jeho předek totiž kdysi slíbil sloužit Bohům a tím zavázal všechny budoucí generace.

Habaek je přesvědčený, že výlet na zemi bude hračka, takže pouze s jedním průvodcem vyrazí, ovšem jak už to bývá, všechno se pokazí. Přistane jinde, nahý (moc pěkná scénka, doporučuji S vyplazeným jazykem) a spadne přímo na svou budoucí velmi neochotnou služebnici. Nejen, že nemá šaty, ztratil i mapu s kameny, také znak, kterým by služebnici připomenul její roli a nemá ani vindru. K tomu všemu ztratil i své božské síly.

Ovšem božská arogance a schopnosti naučit se okamžtě prakticky cokoliv, mu zůstaly. Musí tedy "ukecat" služebnici, která je schodou okolností psychiatrička, aby mu pomohla, ovšem ta holka je v podstatě na pěst. Nese si hluboké trauma z dospívání spojené s vodou, které se bojí - což je vtipný, když má sloužit zrovna bohu vody - a nedaří se jí vůbec nic. Má kupu potíží s pacienty, s penězi, bohatými majiteli, sama se sebou... Takže pana Habaeka čeká těžší zkouška, než si myslel.

Postupně se nám objeví postavy dalších bohů, kteří jsou překvapivě nepřátelští, protože oni... no, až dojdete k pátému a šestému dílu, tak to pochopíte sami Smějící se. Myslím, že jako návnada stačí.

Každopádně zatím můžu seriál rozhodně doporučit.

Pa, Bri
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama